Спарта Прага и Ливърпул играят при резултат 0:3 в първи мач от 1/8-финалната

...

НА ЖИВО: Спарта Прага - Ливърпул 0:3, Нунес с втори страхотен гол

Спарта Прага и Ливърпул играят при резултат  0:3  в първи мач от 1/8-финалната фаза на Лига Европа. Двубоят е с начален час 19:45 и може да го наблюдавате НА ЖИВО на Gong.bg, където ще ви създадем съпричастни към конфликта минута по минута.

Още във втората минута Ливърпул имаше късмет да открие резултата. Дарвин Нунес получи добра топка, само че не съумя да насочи акуратен удар и бранител на домакините почисти пред голлинията. Три минути по-късно Мак Алистър изпревари съперников състезател в наказателното поле, след което бе ударен и падна на тревата, а арбитърът не се поколеба да уточни бялата точка. Именно аржентинският халф се нагърби с изпълението на дузпата, като изпрати вратаря в неверния ъгъл, с цел да открие резултата - 1:0 за Ливърпул.

В 15-а минута Хараслин получи от Кухта, а нападателят на Спарта Прага бе очи в очи с Келехър, след което стреля, само че вратарят на Ливърпул избави ужасно, а по-късно Джо Гомес почисти от самата голлиния, с цел да предотврати сигурен гол. Само пет минути по-късно Пресиадо също опита изстрел с глава, само че Келехър още веднъж се наложи да прави впечатляващо избавяне, избивайки в корнер с една ръка.

В 25-а минута Ливърпул провежда добра контраофанзива, при която Луис Диас откри Харви Елиът, който отклони за Дарвин Нунес, а уругавйският нападател поведе топката и стреля с десния крайник отвън наказателното поле, като остави беззащитен вратаря на домакините, отбелязвайки прословут гол - 2:0 за Ливърпул.

Десетина минути по-късно Спарта Прага имаше най-чистото си състояние, като направи положително нахлуване, а на втора греда топката бе засечена от Бирманчемич, който обаче се спъна в нея и не съумя да отиграе добре пред опразнената врата, като не уцели задачата.

В 42-а минута Ливърпул можеше да означи още един гол, откакто Коди Гакпо получи добра топка в наказателното поле и опита удар, само че вратарят на домакините съумя да избави. Само две минути по-късно още веднъж Коди Гакпо бе изведен самичък против вратаря, като отклони добре топката с десния крайник, след което стреля, само че Виндал отново блесна с превъзходна интервенция.

В третата минута на добавеното време Дарвин Нунес получи пас от Мак Алистър, а уругвайският нападател не се поколеба да стреля от придвижване, като още веднъж не остави късмет на противниковия вратар, с цел да вкара нов страховит гол - 3:0 за Ливърпул.

Стартови сформира:

Спарта Прага:  1. Петер Виндал, 14. Велко Бирманчемич, 41. Мартин Витик, 30. Ярослав Зелени, 6. Каан Кайринен, 37. Ладислав Крейчи, 9. Ян Кухта, 2. Анхело Пресиадо, 4. Маркус Солбакен, 25. Асгер Сьоренсен, 22. Лукаш Хараслин

Ливърпул:   62. Куивин Келехър, 2. Джо Гомес, 5. Ибрахима Конате, 78. Джарел Куанса, 26. Анди Робъртсън, 3. Ендо, 10. Алексис Мак Алистър, 19. Харви Елиът, 7. Луис Диас, 18. Коди Гакпо, 9. Дарвин Нунес